Startujemy!

> Klinika skokowa w Estrelli!

og. Skowronek

INFORMACJE PODSTAWOWE


Imię: Skowronek
Data ur.: 1 kwietnia 2013
Rasa: koń hanowerski
Wzrost: 163 cm

Opiekun/jeździec: ?
Użytkowanie: WKKW easy



Ojciec: *Lord Liberator
Hodowla: Winter Mist

Osiągnięcia >>
Sprzęt >>
Dokumenty >>
VEF Passport

Charakter: Skowronek to koń uparty i mocno stąpający po ziemi. Odznacza się odwagą i pewnością siebie w każdych warunkach. Ma swoje nawyki, których po prostu nie sposób go oduczyć. Jednym z takich zachowań jest na przykład jego tajemnicza nienawiść do wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych. Rzuca się z zębami na każdy telefon i aparat w zasięgu wzroku, dlatego robienie mu zdjęć to niemalże sztuki kaskaderskie (uciekanie, chowanie się, skakanie przez płot i wiele innych taktycznych manewrów podczas ucieczki przed rozwścieczonym koniem). W stosunku do ludzi generalnie jest dość łagodny i nigdy nie wykazuje się agresją, ale ta jego przekorność bywa problemem. Zwykle jednak kilka ulubionych cukierków załatwia sprawę...
▸na co uważać: zero telefonów, laptopów, aparatów itd. w jego pobliżu
▸upodobania: masaże szyi i grzbietu, cukierki czosnkowe

W obejściu: zwykle chętnie zaprasza gości do swojego boksu, lubi towarzystwo. Najczęściej w stajni można go spotkać z głową wystawioną na korytarz, gdy wypatruje odwiedzających, albo zaczepia sąsiadów.
▸pielęgnacja: najlepiej jest go ustawić przed siatką z sianem i wtedy możemy go sobie spokojnie czyścić nawet pół godziny. Mogą to robić także dzieci, Skowronek nigdy nie gryzie ani nie kopie. Nie jest też bardzo wysoki. Ładnie podaje kopyta i nie wyrywa ich, chyba, że naprawdę bardzo musi zmienić pozycję. Wodę bardzo lubi i czasami z myjki trzeba go wyciągać siłą...
▸podczas siodłania: czasami trochę zadziera głowę pod sam sufit, szczególnie gdy widzi, że ma do czynienia z kimś mało doświadczonym. Poza tym nie ma żadnych problemów.
▸podczas wizyt kowala/weterynarza: Skowronek nie ufa weterynarzom. Nawet kiedy jakiś zjawi się w stajni po cywilu, tylko w odwiedzinach, po raz pierwszy raz w życiu, to Skowronek i tak wie kto to jest i ostrzega, by do niego nie podchodzić. Póki co jest okazem zdrowia i chyba sam bardzo dba o to, by tak pozostało. Kowal nigdy jakoś mu nie przeszkadzał.

Podczas treningu: trzeba mieć do niego odpowiednie podejście. Właściwie jest doskonałym koniem do nauki jazdy dla tych, którzy znają już podstawy. Skowronek dobrze reaguje na pomoce, został dobrze wyszkolony, ale nie jest bardzo czuły, dlatego mocniejsze sygnały wysyłane przez dzieci są dla niego idealne. Nie obraża się, gdy popełnią jakiś błąd, tylko zwalnia albo w ogóle się zatrzymuje. Prawie nigdy się nie płoszy, bo mało co jest w stanie go przestraszyć. Czasami ciężko jest go wypchnąć do szybszego chodu, a później w nim utrzymać. Dopiero jak już się rozbuja to zaczyna się robić rozluźniony i elastyczny, dzięki czemu zaczyna się na nim siedzieć o wiele przyjemniej.
▸praca w ręku: zależy od jego humoru, ale ogólnie rzecz biorąc to średnio to lubi. Mimo wszystko woli pracę z grzbietu. Kiedy ma nauczyć się jakichś sztuczek i nie wychodzą mu one to szybko się zniechęca. Jest pod tym kontem niecierpliwy i zanim dobrze zacznie to już jest na „nie i koniec”.
▸lonżowanie: tu dużo lepiej, bo zawsze na początku lonży zachowuje się bez zarzutu i przez pierwszych 10 minut można być zupełnie spokojnym. Później zaczyna się nudzić i robi wszystko, żeby przerwać zajęcia i iść na padok.
▸ujeżdżenie: właściwie to wydaje nam się, że całkiem to lubi. Potrafi się zachowywać przyzwoicie, stara się i słucha co się do niego mówi. Potrafi być skoncentrowany i czasami nawet potrafi nas zaskoczyć, że taki raczej rekreacyjny konik potrafi wykonać takie lotne zmiany nogi, albo tak pięknie porusza się w ciągu w kłusie.
▸skoki: trzeba go cały czas pilnować, bo zdarza się, że nagle zatrzymuje się przed przeszkodą, albo ją omija… Jeździec musi być skupiony i pewny siebie, by odpowiednio motywować go do oddawania skoków.
▸cross: na otwartej przestrzeni radzi sobie lepiej i jest o wiele bardziej chętny do działania. Nie trzeba go pilnować aż tak bardzo, bo sam skacze raczej chętnie i nie boi się nawet tych dziwacznych przeszkód.

Na zawodach: gdyby nie wielkie głośniki i dziesiątki ludzi z aparatami Skowronek byłby idealnym koniem na pierwsze zawody. Niestety widząc te wszystkie sprzęty chodzi niesamowicie wkurzony i tylko bardzo dobry jeździec potrafi jakoś odwrócić jego uwagę i wyprosić odrobinę skupienia. Czasami to jego wkurzenie przekłada się na bardziej energiczne przejazdy…
▸podróżowanie: zero problemów – wchodzi do przyczepy na pewniaka, a w czasie podróży zajmuje się jedzeniem.
▸w stosunku do innych koni: nie zwraca na nie większej uwagi, wie że są, widzi je, ale nie ma żadnej potrzeby do zacieśniania więzi. Kiedy któryś go zaczepia Skowronek zwykle tylko przesyła zdawkowe pozdrowienia i później już takiego delikwenta ignoruje.

W terenie: jest całkiem ogarnięty i można śmiało na nim wysyłać dzieciaki. Trzyma się zastępu, nie wyprzedza ani nie wlecze się gdzieś na końcu. Nigdy też nie ponosi, nawet podczas galopu po łące. Do wody wchodzi chętnie, ale nie zapuszcza się dalej niż na głębokość metra. 
INFORMACJE DODATKOWE

Przezwisko: -
Poprzedni właściciel: -
Cena porcji nasienia/embriotransferu: 3000 h
Kucie: tak (x4)
Werkowanie: co 6 tygodni
Tarnikowanie zębów: przegląd w maju
Stan zdrowia: bardzo dobry
Szczepienia: wykonano
Choroby: brak
Kontuzje: brak
TRENINGI I INNE

Trening crossowy
POTOMSTWO

-

3 komentarze:

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger. | Freepik FlatIcon